^ Na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


ZSP Poniszowice

Witamy serdecznie na Naszej zimowej stronie internetowej :)

>

Odwiedziło nas:

4457306
dziś
wczoraj
w tygodniu
w poprzednim tygodniu
w miesiącu
w poprzednim miesiącu
od początku
1306
2633
19109
4427370
31537
59457
4457306

Twoje IP: 3.237.205.144
Server Time: 2021-01-15 13:51:49

Gościmy:

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zobaczyć:

Sport

dsc 6185W dniach 2 i 3 marca 2010r. na hali sportowej w ZSP w Rudzińcu odbyły się Mistrzostwa Gminy Rudziniec w Piłce Ręcznej. Do rywalizacji jako pierwsze przystąpiły bardzo skoncentrowane i z wielkimi nadziejami na zwycięstwo nasze dziewczęta. Wszystkie mecze wygrywały do czasu kiedy nie przyszło grać z gospodarzami. Dziewczęta z Rudzińca znów okazały się lepsze. Nasze dziewczęta znów musiały przełknąć pigułkę porażki i zadowolić się wicemistrzostwem gminy i srebrnymi medalami.

 

Zdjęcia z zawodów --> kliknij tutaj

dsc 6261

 

Dzień później, nasi chłopcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry, wygrywając wysoko i zdecydowanie wszystkie spotkania z wyjątkiem tego najważniejszego o złoto. Wygrywając 2:0 i mając zdecydowaną przewagę, pozwolili wygrać mecz drużynie z Rudzińca. Kilka niecelnych rzutów, dekoncentracja w obronie, złe interwecje bramkarza i... przegrywamy 3:2. Widocznie nie chcieli robić przykrości dziewczętą :) Srebro i tytuł wicemistrza gminy.

 

Zdjęcia z zawodów w FOTO GALERII --> kliknij tutaj

dsc 611819 lutego 2020r. po dziewczętach do gry w Mistrzostwa Gminy Rudziniec w Siatkówce czteroosobowej przystępują chłopcy. Do zawodów zgłasza się 7 drużyn.

Gramy w grupach. Losowanie powoduje, że dostajemy się do grupy 4 drużyn. Gramy z Chechłem, Byciną i Pławniowicami. Pierwszy set wygrywamy wysoko a w drugim powtarza się historia z wczorajszego turnieju. Stres, brak zgrania, zła zagrywka i… znów gramy 3 decydujący set. Jest wygrana. Kolejne mecze i sety wychodzą już obu drużynom. Wygrywamy grupę i w półfinale trafiamy na drużynę z Kleszczowa. Mecz wygrywamy pewnie w dwóch setach. No i finał… znów z Rudzińcem. Tym razem chłopcy wychodzą na boisko bardzo skoncentrowani. Mecz bardzo trudny i wyrównany a w szczególności pierwszy set ale nie pozwalimy sobie odebrać zwycięstwa.

Kolejny puchar i złote medale na szyjach naszej reprezentacji. Radości i dumy chłopców nie ma końca. Nasza reprezentacja będzie walczyć na zawodach strzebla powiatowego.

Reprezentacja:

Denis Lembowicz, Marcel Broncel, Jakub Luboisz, Marcin Czaja, Jakub Winicki.

Kewin Świerkosz, Jakub Nowak, Jakub Połaczański, Michał Bieniek, Daniel Rychlik.

więcej zdjęć w FOTO GALERII --> kliknij tutaj

 

 

dsc 605718 lutego 2020r. odbyły się na naszej hali Mistrzostwa Gminy Rudziniec w Siatkówce 4-ro osobowej (dawniej mini siatkówka). Do turnieju zgłosiły się tylko cztery drużyny a mimo to nasze dziewczęta wyszły do turnieju bardzo spięte. Pierwszy mecz gramy z Chechłem. Pierwszy set wygrywamy gładko. W drugim secie, młodsze dziewczęta dopadł strach, stres, silna chęć wygranej… to wszystko razem spowodowało, że przegrywamy, no i gramy tie break. Ambicja i determinacja doprowadzają do pierwszego zwycięstwa. Kolejny mecz z Byciną już na lepszym poziomie w wykonaniu naszych dziewcząt. I jest znów wygrana. No niestety w meczu o złoto musimy uznać wyższość reprezentacji z Rudzińca.

Gratulujemy naszym dziewczętom tytułu wicemistrza gminy a reprezentacji z Rudzińca życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

Reprezentowały nas:

Anna Ciślik, Izabela Flak, Nikola Piechuta, Julia Skoczylas, Oliwia Wyciślok, Bianka Rychlik, Amelia Anioł, Roksana Orłowska, Weronika Spałek, Oliwia Wilk.

więcej zdjęć w FOTO GALERII --> kliknij tutaj

 

Półfinały Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej 6- osobowej chłopców. Pogoda nie dopisała, więc zawody z Orlika zostały przeniesione na halę sportową, jednak to nie przeszkodziło naszej drużynie w odniesieniu sukcesu. Na inaugurację pokonujemy gospodarzy wynikiem 3:2, następnie wygrywamy z Toszkiem 3:0, a zwycięstwem 1:0 nad Pyskowicami zapewniamy sobie I miejsce w turnieju. Teraz z niecierpliwością oczekujemy przeciwnika, z którym zmierzymy się w Finale Mistrzostw Powiatu. Wielkie brawa dla chłopaków, którzy w każdym z rozegranych spotkań dali z siebie 100% a nawet 120%

img 20191003 1158153 października 2019r. odbył się drugi dzień Mistrzostw Gminy Rudziniec w Piłce Nożnej 6-cio osobowej. Tym razem na zawody przyjechały dziewczęta z czterech szkół: Rudziniec, Bojszów, Rudno no i my. Poziom turnieju pozostawmy w tajemnicy… Poszczególne mecze były na tyle wyrównane, że decydowały przypadki i łut szczęścia. Nasze dziewczęta walczyły dzielnie. Los chciał, że przegrały dwa, wygrywając jeden mecz. No niestety ale doszło do takich absurdów, że nasi uczniowie którzy poszli do SP Rudziniec grają teraz przeciwko nam.

Super pogoda, udane zawody… Brązowe medale na szyjach… nasze dziewczęta bardzo zadowolone a to w tej zabawie jest najważniejsze.

Dziewczęta grały w składzie: Kamila Hajdun, Ania Cieślik, Oliwia Jacek, Daria Bieniek, Amelia Anioł, Wiktoria Grabowska, Wiktoria Miozga, Roksana Orłowska, Kasia Tim, Weronika Spałek.

Kilka zdjęć z zawodów w FOTO GALERII -->  kliknij tutaj

 

img 20191002 131500

2 października odbyły się kolejne zawody w ramach Mistrzostw Gminy Rudziniec. Tym razem pojechaliśmy do Łączy na zawody w PIŁCE NOŻNEJ 6–cio osobowej.

Na turniej zgłosiło się aż 7 reprezentacji (wszystkie szkoły podstawowe z wyjątkiem Byciny).

Turniej rozgrywamy w dwóch grupach. W losowaniu pada, że gramy z Bojszowem i Rudnem.

Nasi chłopcy wychodzą skoncentrowani, trochę zestresowani ale głodni zwycięstwa. Gramy dobrze, szeroko, fajną drużynową piłkę. Aż miło było popatrzeć jak z meczu na mecz coraz bardziej nasi chłopcy są pewni siebie i grają coraz lepiej. Wychodzimy z grupy na pierwszym miejscu, wygrywając oba mecze. W półfinale trafiamy na reprezentację z Chechła (2 miejsce z grupy A). I tu popis naszych. Wygrywamy wysoko.

Finałowy mecz gramy z Rudzińcem. Po bardzo dobrym meczu, nasz tryumf wieńczy puchar i złote medale na szyjach zawodników.  Oglądać radości i satysfakcję na twarzach naszych uczniów - bezcenne.

Nasza drużyna w składzie:

Marcel Broncel, Denis Lembowicz, Kuba Luboisz, Marcin Czaja, Kewin Świerkosz, Michał Bieniek (br), Kuba Nowak, Patryk Obłączek, Daniel Rychlik, Kuba Winicki.

Gratulujemy

i życzymy powodzenia na półfinale powiatowym!

więcej zdjęć w FOTO GALERII --> kliknij tutaj!

 

img 20190926 09510526 września pojechaliśmy do Rudzińca na sztafetowe biegi przełajowe. Były to inauguracyjne zawody roku szkolnego 2019/2020. Sztafety to trudna konkurencja bo od każdego indywidualnego biegu zależy sukces drużyny. A więc każdy zawodnik i zawodniczka czuła presję i ciężar wspólnego sukcesu.

img 20190926 102358

 

 

Naszym uczniom, jak zawsze ambicji i woli walki można tylko pozazdrościć. Walczyli jak „lwy i lwice :) ”. Niestety musieliśmy uznać wyższość sztafet gospodarzy.

Nasze drużyny w składzie:

dziewczęta: Styrc Weronika, Styrc Kinga, Skoczylas Julia, Cieślik Anna, Hajdun Kamila, Orłowska Roksana, Wilk Oliwia (rez.).

chłopcy: Broncel Marcel, Lembowicz Denis, Luboisz Jakub, Czaja Paweł, Świerkosz Kewin, Winicki Jakub.

img 20190926 104242

img 20190926 105902Gratulujemy kolegom i koleżankom z Rudzińca sukcesu i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

A naszym uczniom wielkie brawa i gratulacje za uzyskania dwukrotnego tytułu wicemistrza Gminy Rudziniec!

Więcej zdjęć: kliknij tutaj!

 

Copyright © 2021 SP Poniszowice Rights Reserved.