lata poprzednie

WAKACJE :)


WAKACJE!!! to taki czas który uczniowie podczas roku szkolnego kochają NAJBARDZIEJ (no może jeszcze przerwy i ferie). My nauczyciele oświadczmy, że nie musicie chodzić do szkoły przez całe DWA MIESIĄCE!!! (z góry za podziękowania DZIĘKUJEMY) i życzymy: UPALNYCH, WYMARZONYCH WAKACJI. Radosnego i beztroskiego wypoczynku! ale... nie zapominajcie o zdrowiu i bezpieczeństwie!!! (i wracajcie zdrowo we wrześniu) ADMINISTRATOR

Get Adobe Flash player

Odwiedziło nas:

2753503
dziś
wczoraj
w tygodniu
w poprzednim tygodniu
w miesiącu
w poprzednim miesiącu
od początku
2754
1544
8098
2728125
52449
71565
2753503

Twoje IP: 34.228.194.177
Server Time: 2019-06-26 19:14:49

Gościmy:

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zobaczyć:

Rok 2015/2016

13 maja w piątek :) zawodami w czwórboju lekkoatletycznym zakończyliśmy Gminne Igrzeska Sportowe klas 4-6. 

img 20160513 122626Lekkoatletyka "królowa sportów"... W przypadku uczniów szkół podstawowych, dyscyplkina bardzo trudna i wymagająca od zawodników dużych umiejętności, dużej sprawności fizycznej i wszechstronności. Każdy zawodnik startuje w czterech konkurencjach: biegu krótkim (60m), skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu długim (dz. 600m chł. 1000m) 

Nasi uczniowie, jak zawsze wykazali się wielką ambicją i siłą charakterów. Walcząc ze swoimi słabościami o każdy punkt... każdy centymetr i każdy ułamek sekundy pokazali sportowy "hart ducha" który w końcowej punktacji dał efekty!img 20160513 122703

 

W kategorii dziewcząt indywidualnie Mistrzynią Gminy została Martyna Klich wyprowadzając swoją drużynę na pierwsze miejsce. Drużyna dziewcząt wywalczyła złote medale... kolejny puchar i możliwość wyjazdu na półfinał wojewódzki do Gliwic. 

Chłopcy niestety musieli uznać wyższość reprezentacji z SP Kleszczów, zdobywając tytuł Wicemistrza Gminy i srebrne medale

(może i dobrze bo w gablotce na puchary już brakuje miejsca ;)

Więcej zdjęć w FOTO GALERII

 

GRATULUJEMY SUKCESÓW !!!

PS. a z mojej strony, SERDECZNE PODZIĘKOWANIA za cały rok wytężonej pracy, wiele wspólnych emocji oraz za zaangażowanie w sportowej walce o jak najlepsze wyniki.

dscf56836 maja pojechaliśmy na tradycyjne już "wiosenne bieganie" do ZSzP Pławniowice gdzie odbyły się zawody w biegach przełajowych w 6 kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców. Na zawody pojechało 11 uczniów i wywalczyło 7 medali :)

Fajne zawody, fajna zabawa... szczególnie, że to jedyne zawody gdzie nie walczą reprezentacje szkół, tylko każdy uczestnik walczy indywidualnie dla siebie.

Na zdjęciu, nasi medaliści! chcesz się dowiedzić kto to...? kliknij poniżej 

Czytaj więcej: Wiosenne bieganie :)

dscf564121 kwietnia nasi chłopcy po wygranych mistrzostwach gminy oraz półfinale powiatowym pojechali do Knurowa gdzie odbył się Finał Powiatowy w Mini Piłce Nożnej. Walczyliśmy o wejście do półfinału wojewódzkiego (rejon) a więc ranga zawodów była wielka. Pogoda dopisała. W pięknym słońcu, na pięknym obiekcie sportowym w miłej sportowej atmosferze rozegraliśmy mecz z reprezentacją SP 7 z Knurowa.

Walczyliśmy o każą piłkę... niestety tym razem, nasi zawodnicy musieli  uznać wyższość przeciwników. Byli poprostu szybsi i lepsi! Poza tym, bardziej ograni na swoim boisku. Nasi uczniowie nie są przyzwyczajeni do przestrzeni "Orlika". Duże boisko, duże bramki... Ale przecież w tym wszystkim nieważny jest wynik.

 

Więcej zdjęć w FOTO GALERII

dscf5385

 

Pierwszego lutego w naszej szkole rozegramo Mistrzostwa Gminy w Mini Siatkówce Dziewcząt. Na zawody zgłosiły się reprezentację trzech szkół: Rudziniec, Pławniowice no i my gospodarze. Zawody rozgrywaliśmy systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

Pierwszy mecz gramy z Pławniowicami i wygrywamy w dwóch setach. Drugi (o mistrza) z reprezentacją Rudzińca. Po bardzo dobrym pierwszym secie, przegrywamy drugi i mamy remis. Dopiero po wyrównanej walce, wygrywamy tie break i zdobywamy MISTRZOWSKI TYTUŁ. Złote medale oraz kolejny puchar :)

GRATULUJEMY SUKCESU!!! i trzymamy kciuki za półfinał powiatowy.

Drużyny w składzie: I - Martyna Klich, Paulina Koc, Wiktoria Orłowska, Justyna Sklorz.

                                II - Agata Styrc, Monika Kwoczalla, Juliana Jacek, Aleksandra Luboisz

Więcej zdjęć w FOTO GALERII

dscf5506Nareszcie przyszedł dzień, na który czekały nasze dziewczęta.

Każdy wie, że PIŁKA RĘCZNA to NASZA KORONNA dyscyplina w której od kilkunastu lat (a może i wcześniej) uzyskujemy wysokie wyniki, a w ostatnich latach regularnie walczymy na zawodach szczebla powiatowego i rejonowego. 

Dzisiaj nasze dziewczęta zdeklasowały drużyny z innych szkół naszej gminy, ale po kolei...

Na turniej przyjeżdżają reprezentację sześciu szkół. A więc losowanie i trafiamy do grupy z SP Chechło i SP Bojszów.

Nasze dziewczęta pauzują trzy mecze i na spokojnie oglądają mecze innych drużyn... 3:0, 3:5... no i nareszcie nadszedł czas na nas. Pierwszy mecz gramy z dziewczętami z SP Chechło i wygrywamy... 21 do 2! Wszystkie drużyny zszokowane wynikiem. (mecze trwają 2 x 7 minut). Nasze dziewczęta po prostu fruwają w powietrzu rzucając kolejne bramki. Mecz z SP Bojszów trudniejszy ale kończy się 10:2. Wychodzimy z grupy na pierwszym miejscu i walczymy w półfinale z gospodarzami SP Rudziniec. Nasze dziewczęta nie mają litości... 19:1!

Finał to tylko formalność. Walczymy z SP Pławniowice ale już po pierwszych akcjach widać kto wygra ten turniej! Wynik końcowy: 14:2dscf5534

TO TRZEBA BYŁO ZOBACZYĆ!!! BO BYŁO CO OGLĄDAĆ!!!

 

Wielka wygrana w wielkim stylu!

Gratulujemy sukcesu

i życzymy równie udanego występu na zawodach szczebla powiatowego!

 

więcej zdjęć z zawodów w FOTO GALERII

dscf5441

2.02.2016r. odbył się drugi dzień Mistrzostw Gminy Rudziniec w Minisiatkówce. Tym razem na naszą halę zawitały reprezentacje chłopców z 5 szkół. Zawody rozgrywamy systemem "każdy z każdym".

Nasi chłopcy wychodzą na boisko skoncentrowani i dodatkowo zmotywowani wczorajszym sukcesem dziewcząt (chcą udowodnić że nie są gorsi :) )

Wszystkie mecze wygrywamy 2:0.

Kolejno z:  SP Bycina do 15 i 13,  SP Rudno do 8 i 5,  SP Rudziniec do 15 i 4,  SP Pławniowice do 9 i 9.

Wygrana w wielkim stylu!

dscf5446Przy razdaniu medali dodatkowa miła chwila, ponieważ okazuje się że przy liczeniu punktów z TENISA STOŁOWEGO wkradł się błąd i nasi chłopcy zdobyli nie 4 ale 3 miejsce. A więc dekoracja naszych tenisistów BRĄZOWYMI MEDALAMI. Następnie podsumowanie turnieju minisiatkówki.

Nasi uczniowie MISTRZAMI GMINY!

Otrzymują z rąk Pana Wójta i Pani Dyrektor złote zedale i kolejny puchar i nasze gabloty teraz wyglądają tak...  :)

Nasza reprezentacja chłopców będzie walczyła w półfinale powiatowym, który odbędzie się na naszej hali.

GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Naszą szkołę reprezentowali:

I drużyna: Mariusz Stranczik, Oliwer Styś, Bartłomiej Czaja, Adam Bawecki, Piotr Struzek

II druzyna: Bartosz Smolka, Kamil Sobel, Łukasz Kocur, Grzegorz Sanecznik, Szymon Wyszomierski 

więcej zdjęć w FOTO GALERII

dscf5481

 

1 marca w naszj szkole odbyły się zawody szczebla powiatowego w minisiatówce chłopców. Na turniej zgłosiły się reprezentacje ze szkół które wygrały swoje rozgrywki gminne: Świbie, Kotulin, Pyskowice.

Pierwszy mecz z SP Świbie wygrywamy 2:0 ale niestety pozostali rywale są trochę lepsi albo mają trochę więcej szczęścia.

Niestety przegrywamy 2:0 z Kotulinem i w tie break'u 2:1 z Pyskowicami.

 W konsekwencji III miejsce i tylko brązowe medale. 

więcej zdjęć w FOTO GALERII

dscf528820 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym.

Impreza bardzo udana, dzięki życzliwości Akademii Tenisa Stołowego, która wypożyczyła nam sprzęt do przeprowadzenia zawodów.

Na zawody przyjechały reprezentacje z wiekszości szkół naszej gminy. Niestety to nie nasza bajka... nasza szkoła nigdy nie była potęgą w tej dyscyplinie ani nigdy nie mieliśmy aspiracji aby nią być. Choć bywało że walczyliśmy na Mistrzostwach Powiatu Gliwickiego zdobywając 2 i 3 miejsca. No ale w tym roku niestety sukcesów nie było.

 

Zarówno reprezentacja dziewcząt w składzie: Martyna Klich, Paulina Koc, Monika Kwoczalla jak i reprezentacja chłopców: Bartosz Smolka, Adam Bawecki, Szymon Wyszomierski,  wywalczyła brązowe medale.

 

Zdjęcia z turnieju w FOTO GALERII

Copyright © 2019 SP Poniszowice  Rights Reserved.