lata poprzednie

WAKACJE :)


WAKACJE!!! to taki czas który uczniowie podczas roku szkolnego kochają NAJBARDZIEJ (no może jeszcze przerwy i ferie). My nauczyciele oświadczmy, że nie musicie chodzić do szkoły przez całe DWA MIESIĄCE!!! (z góry za podziękowania DZIĘKUJEMY) i życzymy: UPALNYCH, WYMARZONYCH WAKACJI. Radosnego i beztroskiego wypoczynku! ale... nie zapominajcie o zdrowiu i bezpieczeństwie!!! (i wracajcie zdrowo we wrześniu) ADMINISTRATOR

Get Adobe Flash player

Odwiedziło nas:

2753457
dziś
wczoraj
w tygodniu
w poprzednim tygodniu
w miesiącu
w poprzednim miesiącu
od początku
2708
1544
8052
2728125
52403
71565
2753457

Twoje IP: 34.228.194.177
Server Time: 2019-06-26 19:10:40

Gościmy:

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zobaczyć:

Rok 2014/2015

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE w ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Ten rok szkolny jak i kilkanaście (a może nawet kilkadziesiąt :) ) poprzednich należał do bardzo udanych. Czołowe miejsca na zawodach szczebla gminnego to już norma i tradycja a Nasi uczniowie „szerzą postrach” wśród reprezentacji innych szkół. Już nawet w Gliwicach czują respekt…

Wszystkim ucziom którzy przyczynili się do sukcesów sportowych naszej szkoły serdecznie dziękuję! Dziękuję nie tylko za wyniki sportowe ale głównie za duże zaangażowanie i wysiłek jaki włożyliście podczas zajęć sportowych oraz sportową postawę podczas zawodów.

Chcecie zobaczyć nasze tegoroczne wyniki sportowe? Kliknijcie NA LINK poniżej - czytaj więcej.

Wyniki z zeszłych lat na zakładce: SPORT SZKOLNY / ARCHIWUM

Czytaj więcej: Podsumowanie Roku Sportowego

img 20150519 11293019 maja odbyły się w Gliwicach zawody REJONOWE w BIEGACH SZTAFETOWYCH. Nasi zawodnicy i zawodniczki jak zawsze pełni zaangażowania i sportowego zacięcia stanęli do walki z „najlepszymi z najlepszych” naszego rejonu Gliwickiego (tzn. gmin i miast powiatu Gliwickiego oraz miasta Gliwic). Dziewczęta po bardzo dobrym występie wywalczyły III miejsce w turnieju oraz II w rejonie.

Chłopcy po rewelacyjnym biegu przegrali TYTUŁ MISTRZA o... JEDNĄ DZIESIĄTĄ SEKUNDY!!!     i musieli zadowolić się WICEMISTRZOSTWEM! Zabrakło centymetrów aby zwyciężyć i pojechać na zawody wojewódzkie.

No cóż znów należy powiedzieć: „TAKI JEST SPORT !!!”

GRATULUJEMY !!!

więcej zdjęć w FOTO GALERII

img 20150518 102128W poniedziałek 18 maja w Rudzińcu odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody sportowe w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych w BIEGACH SZTAFETOWYCH. Nasza szkoła wystawiła trzy reprezentacje: sztafety 4 x 100 chłopców (Łucja, Pielka, Jacek, Strancik) i dziewcząt (Klich, Tumidajewicz, Materla, Kwoczalla) oraz sztafetę na dystansie mieszanym tzw. szwedzką (100,200,300,400) chłopców (Bytomski, Sanecznik D., Sanecznik G., Sobel). Na zawody stawiły się jak nigdy reprezentację aż sześciu szkół. Nasze trzy drużyny wywalczyły: dwa razy ZŁOTO i raz SREBRO! Zwycięskie sztafety 4x100 będą reprezentować naszą gminę na zawodach rejonowych w Gliwicach. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami jak i sportową postawą oraz wolą walki.

GRATULUJEMY!

Ladz15maja nasze dziewczęta w składzie: Klich Martyna, Materla Paulina, Wioletta Tumidajewicz, Monika Kwoczalla, Justyna Sklorz, Lena Budner, Marta Stolorz (rez.) pojechały do ZSzP w Rudzińcu na Mistrzostwa Gminy Rudziniec w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Dziewczęta walczyły "jak lwice"  :). Już po pierwszej dyscyplinie (bieg na 60m) widać było że nie będzie łatwo... dziewczęta z Rudzińca "pokazały pazur". W drugiej (skok w dal) do walki włączyły sie dziewczęta z Pławniowic ale nasze nie odpuszczały...

Czytaj więcej: Lekkoatletyka dziewcząt

p804003013 maja nasi uczniowie (zarówno chłopcy jak i dziewczęta) pojechali do Gliwic na zawody szczebla POWIATOWO-REJONOWEGO w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Niestety jak to już stało się tradycją zawody w Gliwicach kończą się i...? "i nikt nic nie wie!" Nie ma wyników, nie ma medali ani pucharów ;(  może kiedyś... coś... kto wie? Organizatorzy mogli by się uczyć od Nas, jak organizuje się zawody sportowe!!! i jak docenia się wysiłek naszych sportowców w gminie. Ale ważne jest w tym wszystkim to że, Nasi zawodnicy włożyli całe swoje serce i sportowe możliwości aby uzyskać jak najlepszy wynik i za to im szczególny SZACUNEK!!!

a ja osobiście DZIĘKUJĘ!!! za wysiłek i sportowa walkę :)

PS. jak tylko będą wyniki poinformujemy zainteresowanych na Naszej stronie internetowej

i jak obiecałem fotki w FOTOGALERII

27 marca 2015r. reprezentacja chłopców pojechała na Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego w Piłce Ręcznej. Na turniej przybyło aż 5 reprezentacji. Gra naszych chłopców była bardzo dobra. Grali szybko i zdecydowanie. Po wygranym meczu z reprezentacją Wielowsi trafiliśmy na Toszek. Dekoncentracja drużyny i niestety zaczynamy rzucać na 10 rzutów 1 – 2 bramki. Przegrana postawiła nas w trudnej sytuacji. Ale pełna mobilizacja i ambicja dała efekty! Wygrana z gospodarzami z Pilchowic (potem jak się okazało mistrzami powiatu) i wracamy do gry o tytuł mistrza. Mecz decydujący z Pyskowicami: wygrywamy mamy 1, remisujemy mamy 2! ale okazuje się że mecz z Pilchowicami kosztował naszych chłopców za dużo sił i przegrywamy! Graliśmy o pierwsze a spadamy na 4!!! Okazało się że 3 drużyny mają taką samą ilość pkt. i decydują bramki i mecze bezpośrednie. Zemściła się mała skuteczność rzutowa naszej drużyny.

Cóż taki jest sport!!!

LAchTrzy dni po dziewczętach w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM walczyli chłopcy: Tomasz Jacek, Tomasz Pielka, Mateusz Łucja, Mariusz Stranczik, Jacek Bytomski, Dawid Sanecznik. Presja kolejnego sukcesu dziewcząt zmobilizowała zespół do walki oraz do maksymalnego wysiłku. Już po pierwszej konkurencji (60m) widać że nie będzie łatwo. Mamy silnego przeciwnika SP BOJSZÓW! po skoku w dal nastroje trochę opadły. Nasi chłopcy ustanowili w większości swoje rekordy życiowe ale dyscyplinę zdominował zawodnik z...

Czytaj więcej: Lekkoatletyka chłopców

 NASZE DZIEWCZĘTA MISTRZYNIAMI POWIATU GLIWICKIEGO w PIŁCE RĘCZNEJ

prdzpowiat 010

 

27 marca na hali sportowej w Zespole Szkół w Pilchowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego w Piłce Ręcznej. Nasze dziewczęta zagrały bardzo dobre mecze, remisując z gospodarzami i wygrywając z mistrzyniami gmin z Toszka i Wielowsi. Waleczność, ambicja i ciężka praca oraz warunki na nowej hali dają efekty.

prdzpowiat 025

   Kolejne zasłużone złote medale

i kolejny puchar!!! 

 GRATULUJEMY SUKCESU!

i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych.

więcej zdjęć w FOTO GALERII

Copyright © 2019 SP Poniszowice  Rights Reserved.