SPORT SZKOLNY

WAKACJE :)

WAKACJE!!! to taki czas który uczniowie podczas roku szkolnego kochają NAJBARDZIEJ (no może jeszcze przerwy i ferie). My nauczyciele oświadczmy że od 27czerwca nie musicie chodzić do szkoły przez całe DWA MIESIĄCE!!! (z góry za podziękowania DZIĘKUJEMY) i życzymy: UPALNYCH, WYMARZONYCH WAKACJI. Radosnego i beztroskiego wypoczynku! ale... nie zapominajcie o zdrowiu i bezpieczeństwie!!! (i wracajcie zdrowo we wrześniu) ADMINISTRATOR

Gościmy:

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zobaczyć:

Sport

dscf682214 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gliwickiego w Piłce Ręcznej Chłopców. Na turniej zgłosili się mistrzowie gmin: Toszek, Wielowieś (SP Świbie), Pilchowice (SP Żernica) no i My Mistrzowie Gminy Rudziniec. Gramy "systemem każdy z każdym" a więc przed naszymi chłopcami trzy mecze. Z losowania wynika że gramy mecz inauguracyjny. Nasza reprezentacja prezentuje szybkość, świetną technikę i rewelacyjnie realizuje założenia taktyczne. Pierwszy mecz z SP Świbie wygrywamy 7:5. Dobry początek... dobre nastroje... i apetyty na więcej. Kolejny mecz i walka z reprezentacją gospodarzy. Nasi walczą ale przegrywamy do przerwy 6:2. Przerwa podsumowanie błędów, szybka reprymenda...  i nowa taktyka. Już po kilku akcjach widać że przynosi skutki. Doprowadzamy do remisu. Karny... i nic! Za to tracimy bramkę. Walka do końca daje rezultaty. Remis. Ostatnia minuta, dwie akcje i wygrywamy 9:7.

Kolejny mecz z SP Toszek kontrolujemy od początku i kończymy wynikiem 14:8.

Nasi chłopcy wręcz fruwają ze szczęścia. A jadąc na zawodu zastanawiali się ile to przegramy...

Jesteśmy MISTRZAMI POWIATU GLIWICKIEGO!!!

Po przyjeździe do szkoły spotyka nas miła niespodzianka. Zostajemy przywitani gromkimi brawami oraz gratulacjami od Pani Dyrektor.

DZIĘKUJEMY!

Więcej zdjęć w FOTOGALERII

dscf6659W czwartek 16 lutego na naszej hali sportowej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Rudziniec w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Niestety coraz trudniej wśród naszych uczniów znaleźć zainteresowanych tenisem stołowym. Co prawda nigdy on nie był naszą koronną dyscypliną. Ale w tym roku szkolnym do Mistrzostw Szkoły zgłosiło się zaledwie: 10 chłopców i 3 dziewczyny. Naszą szkołę reprezentowała tylko drużyna chłopców: Piotr Struzek – Mistrz Szkoły, Bartek Smolka (2 miejsce) i Kamil Sobel (3 miejsce).

Na turniej w kategorii chłopców, zgłosiły się reprezentacje sześciu szkół. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Chłopcy walczyli o każdą piłkę i dawali z siebie wszystko ale niestety musieli uznać wyższość drużyny z SP Pławniowice i SP Bojszów i zadowolić się brązowymi medalami.

Więcej zdjęć w FOTO GALERII

dscf672228 lutego odbyły się Mistrzostwa Gminy Rudziniec w Piłce Ręcznej Chłopców. Na turniej zgłosiły się reprezentacje 6 szkół. Po losowaniu trafiamy do grupy z SP Kleszczów i SP Bojszów. Otwieramy turniej meczem z Kleszczowem i już w pierwszych minutach nasi chłopcy pokazują „mistrzowską klasę”. Piłeczka wędruje jak po sznurku i realizacja taktyki na 100%. Gramy 2 razy po 7 minut a wynik: 25:0 J Kolejny mecz z SP Bojszów 9:0. Wychodzimy z grupy na pierwszym miejscu i walczymy o finał z ZSP Pławniowice. W tym meczu tracimy bramkę (jedyną w całym turnieju) wynik 13:1. W meczy o pierwsze miejsce walczymy z gospodarzami z ZSP Rudziniec. Od pierwszych sekund widać dominację naszej drużyny. Mecz finałowy kończy się wynikiem 11:0.

Po raz kolejny pokazujemy, że piłka ręczna to Nasza „koronna dyscyplina”. Kolejny puchar i kolejne złote medale na szyjach naszych uczniów!

GRATULUJEMY SUKCESU

Nasza drużyna w składzie: Bartosz Smolka, Kamil Sobel, Bartłomiej Czaja, Bartłomiej Materla, Grzegorz Sanecznik, Dawid Miozga, Łukasz Kocur, Mateusz Obłonczek, Szymon Wyszomierski, Mateusz Książszczyk no i nasz bramkarz: Karol Rychły.

7.02 na naszej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Gminy Rudziniec w Minisiatkówce Chłopców. Na rozgrywki przybyły reprezentację sześciu szkół. Po otwarciu zawodów przez Panią Dyrektor oraz dscf6607przedstawieniu zasad i przypomnieniu regulaminów przystąpiono do rozlosowaniu grup. Jak to już tradycja nakazuje… jesteśmy w grupie z Rudzińcem. Los dolosował nam też SP Bycinę.

Pierwszy mecz gramy z Rudzińcem. Trochę nerwów, trochę stresu ale wygrywamy gładko 2:0. No i tak już do końca turnieju. Po mniej lub bardziej zaciekłej walce wygrywamy wszystkie sety i nie tracąc ani jednego seta, wszystkie mecze 2:0.

Nareszcie po jesiennym falstarcie Mistrzostwo Gminy. Odbieramy medale, dyplom Mistrza i kolejny puchar do kolekcji.

Gratuluje sukcesu!

więcej zdjęć w FOTO GALERII

dscf6766Na drugi dzień Mistrzostw Gminy w Piłce Ręcznej, wstawiły się reprezentacje dziewcząt z pięciu szkół. Turniej rozgrywamy systemem „każdy z każdym”. A więc przed naszymi dziewczętami 4 mecze. Po losowaniu zaczynamy od meczu z gospodarzami ZSP Rudziniec. Pierwszy mecz na początku trochę nerwowy ale nasze dziewczęta prezentują dobrą technikę a gra zespołowa daje bardzo dobre efekty. Dziewczęta bronią skutecznie, atakują szybko długimi, dokładnymi podaniami a większość akcji wykańcza nasza liderka – kapitan Agata Styrc. Podziw budzi jej celność, siła i skuteczność rzutów. Mecz wygrywamy wysoko 10:1. Kolejny mecz z SP Chechło 9:1. Nasze dziewczęta są coraz bardziej zmęczone ale walczą dzielnie. Kolejne mecze również wygrane :) z SP Pławniowice 4:1 i ostatni z dziewczętami z SP Bojszów 6:2. Zadowolenie na twarzach i uśmiech na ustach dziewcząt – bezcenne.

Pierwsze złote medale w tym roku szkolnym na szyjach naszych dziewcząt i puchar odebrany z rąk Wójta Gminy Rudziniec Krzysztofa Obrzuta to nagroda za wysiłek włożony w szkolenie i turniej.

Gratulujemy sukcesu!

Nasza drużyna w składzie: Agata Styrc, Weronika Kalińska, Marta Olszowy, Julianna Jacek, Zuzanna Ośka, Wiktoria Jacek, Aisza Gołąb, Kinga Raszka, Dagmara Muskała, Kaja Kargol i nasza bramkarka Kinga Kargol!

L.p. nazwa zawodów termin miejsce
1. Sztafetowe biegi przełajowe 23.03.2016 Rudziniec
2. Mini piłka nożna dziewcząt 28.09.2016 Łącza
3. Mini piłka nożna chłopców 39.09.2016 Łącza
4. Szachy 10.10.2016 Kleszczów
5. Mini siatkówka chłopców 07.02.2017 Poniszowice
6. Mini siatkówka dziewcząt 08.02.2017 Poniszowice