Dzień Praw Dziecka

Odwiedziło nas:

2619972
dziś
wczoraj
w tygodniu
w poprzednim tygodniu
w miesiącu
w poprzednim miesiącu
od początku
1622
1844
4690
2606255
28748
62927
2619972

Twoje IP: 18.215.159.156
Server Time: 2019-04-23 12:35:19

Gościmy:

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zobaczyć:

Dzień Praw Dziecka

 

11list20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem był inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia. Uczniowie naszej szkoły spotkali się na obchodach Międzynarodowego i Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka połączony z akcją UNICEF #GoBlue - polegającej na wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych właśnie tego dnia.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przybliżenia postaci Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka oraz organizacji UNICEF, która jest strażnikiem Konwencji o Prawach Dziecka na całym świecie!! Dzieci wysłuchały wiersza Marcina Brykczyńskiego pt.: „O prawach dziecka”. Następnie członkowie Samorządu Uczniowskiego przedstawili młodszej społeczności szkolnej najważniejsze ich prawa. Uczniowie rozmawiali i dyskutowali o prawach jakie mają ze szczególnym podkreśleniem: „Mam prawo do własnego zdania, do prywatności i sekretów” oraz „Mam prawo do wypoczynku i czasu wolnego”.

Celem obchodów było przypomnienie dzieciom ich najważniejszych praw i obowiązków zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. Na szkolnych korytarzach pojawiły się okolicznościowe gazetki, pokolorwane obrazki z prawami dzieci oraz niebieskie balony z imionami uczniów.

Obchody Międzynarodowego i Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka na stałe wpisaliśmy już do kalendarza imprez i uroczystości naszej placówki, aby przypominać wszystkim, że każde dziecko ma niezbywalne prawo, zapisane w Konstytucji RP i Konwencji o Prawach Dziecka do tego, aby było otoczone miłością, aby było wychowywane w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku i przemocy.