Na Górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zespół Szkolno Przedszkolny w Poniszowicach . . . . . . . . ul.Gliwicka32 . . . . . . . tel.32 2303172 . e-mail: sppon@wp.pl

. . . ZSP Poniszowice

Odwiedziło nas:

2023906
dziś
wczoraj
w tygodniu
w poprzednim tygodniu
w miesiącu
w poprzednim miesiącu
od początku
2213
1152
11824
2002497
27183
35307
2023906

Twoje IP: 54.198.122.70
Server Time: 2018-04-20 14:34:56

Gościmy:

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zobaczyć:

koobrzeg 90Klasa trzecia od 27 maja do 10 czerwca 2017r. przebywała w Sianożętach na Zielonej Szkole, razem ze swoją wychowawczynią Gabrielą Konowoł, a także z Paniami : Agatą Gmyrek i Dorotą Woszek.                  

Nadrzędnym celem wyjazdu był walor profilaktyczno – zdrowotny. Uczniowie codziennie aktywnie spędzali czas na plaży poprzez zajęcia sportowo- rekreacyjne, spacery brzegiem morza lub zabawy w piasku. Istotnym elementem pobytu były trzykrotne zajęcia na basenie w Aqua Parku w Ustroniu Morskim, które przyniosły dzieciom wiele radości. Mając również na uwadze edukacyjny charakter Zielonej Szkoły uczniowie uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczo-przyrodniczych:

•          zwiedzanie Kołobrzegu oraz Muzeum Oręża Polskiego

•          rejs statkiem po zatoce,

•          zwiedzanie latarni morskiej w Gąskach.

Zorganizowano także wycieczki o charakterze kulturowym, wychowawczym i rekreacyjnym:

•          Wioska Indiańska w Zieleniewie

•          Western Park w Ustroniu Morskim

•          Śladami Hobitta w Sierakowie Sławieńskim

Dzieci miały zapewnioną opiekę i różnorodne zajęcia, bogaty wachlarz atrakcji i rozrywek w postaci dyskotek, konkursów z nagrodami oraz ogniska. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach dydaktycznych. Niesamowitą lekcję historii przeżyli uczniowie w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, gdzie pod opieką przewodnika pogłębiali swoją wiedzę na temat historii broni. Lekcja przyrody odbyła się w mini zoo   w Zieleniewie, podczas której uczniowie mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt i poznać ich cechy oraz zwyczaje. Wyjazd dzieci był również idealną okazją do nauki samodzielności oraz odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona Szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację zespołów klasowych i nawiązaniu znajomości międzyszkolnych. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw. Pogoda także nam sprzyjała, mogliśmy kilka razy pomoczyć się w morzu, a peleryny przeciwdeszczowe były tylko raz użyte. Przy tej okazji chcę podziękować pani Dorocie Woszek za cenną pomoc w opiece nad naszymi dziećmi. Pełniła ona rolę naszej ,,pielęgniarki”, która troszczyła się o wszystkie dzieci oraz dorosłych, którzy potrzebowali pomocy. Zostawała też z dziećmi, które się źle poczuły i nie mogły z nami jechać lub pójść. W różnych sytuacjach mogłam liczyć na jej wsparcie. ”Piękne podziękowania kieruję także dla pani Agaty Gmyrek za jej pomoc, profesjonalne prowadzenie zajęć oraz zabaw integrujących. Była naszym fotografem, a także dbała o to, aby nasze dzieci utrzymywały porządek w szafach, półkach i pokojach. Pod koniec Zielonej Szkoły zrobiła podsumowanie ,,Konkursu Czystości” i wręczyła zwycięzcom dyplomy, a także pamiątkowe upominki. Pani Agata przygotowała wszystkim trzeciakom płytki z pełną dokumentację zdjęciową z pobytu na Zielonej Szkole. Trzeciaki z Zielonej Szkoły wróciły zadowolone i szczęśliwe.

Więcej zdjęć w FOTO GALERII!

Copyright © 2018 SP Poniszowice Rights Reserved.