Dzień Unii Europejskiej

WAKACJE :)


WAKACJE!!! to taki czas który uczniowie podczas roku szkolnego kochają NAJBARDZIEJ (no może jeszcze przerwy i ferie). My nauczyciele oświadczmy że od 27czerwca nie musicie chodzić do szkoły przez całe DWA MIESIĄCE!!! (z góry za podziękowania DZIĘKUJEMY) i życzymy: UPALNYCH, WYMARZONYCH WAKACJI. Radosnego i beztroskiego wypoczynku! ale... nie zapominajcie o zdrowiu i bezpieczeństwie!!! (i wracajcie zdrowo we wrześniu) ADMINISTRATOR

Get Adobe Flash player

Odwiedziło nas:

1634004
dziś
wczoraj
w tygodniu
w poprzednim tygodniu
w miesiącu
w poprzednim miesiącu
od początku
372
1921
9290
1611311
51061
62932
1634004

Twoje IP: 54.198.244.0
Server Time: 2017-07-28 04:39:40

Gościmy:

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zobaczyć:

12 maja 2017r. w Oddziale Szkolno-Przedszkolnym w Poniszowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Unii Europejskiej (9 maja), która została połączona z dniem postaci z baśni i bajek. UE1Uczniowie poszczególnych klas przebrali się za swoich ulubionych bohaterów książkowych. Akademię rozpoczęto odśpiewaniem przez wszystkich hymnu Unii Europejskiej: „Ody do radości”. Uczniowie klasy V, przebrani za baśniowe postaci, reprezentujące poszczególne kraje przybliżyli wszystkim wiedzę związaną z krajami Unii Europejskiej w inscenizacji „Baśniowa Europa”. W interesujący sposób przedstawili najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych krajów; opowiadali też z czego słyną i dlaczego warto je odwiedzić. Następnym punktem programu była prezentacja multimedialna na temat wybranych krajów europejskich, ich symboli, miejsc godnych zobaczenia i zasłużonych osób. UE2Dodatkowo uczniowie mieli okazję posłuchać utworów muzycznych wykonawców pochodzących z danego kraju (Francja: Edith Piaf i Indilla; Wielka Brytania: The Beatles i Depeche Mode; Włochy: Luciano Pavarotti, Niemcy: Nena; Grecja: muzyka z filmu Grek Zorba, Polska: Marek Grechuta). O tym, że będąc członkiem Unii Europejskiej warto uczyć się języków obcych chyba nie trzeba już nikogo przekonywać. Jednak język przyswajać można na wiele sposobów - jednym z nich może być śpiewanie piosenek w oryginale. I w tej dziedzinie miała okazję wykazać się uczennica klasy IV, która zaśpiewała piosenkę Seleny Gomez: "It comes naturally".

Na zakończenie przeprowadzony został krótki quiz, w którym uczniowie mogli sprawdzić, na ile udało im się przyswoić wiedzę na temat poszczególnych krajów Unii Europejskiej. Wszyscy, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania otrzymali słodkie upominki. 

Copyright © 2017 SP Poniszowice  Rights Reserved.