Rok 2014/2015

Odwiedziło nas:

2582268
dziś
wczoraj
w tygodniu
w poprzednim tygodniu
w miesiącu
w poprzednim miesiącu
od początku
98
1060
4507
2563570
53971
66356
2582268

Twoje IP: 107.23.176.162
Server Time: 2019-03-27 03:27:24

Gościmy:

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zobaczyć:

Rok 2014/2015

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Oficjalnie 26 czerwca przygoda uczniów ze szkołą w roku szkolnym 2014/2015 dobiegła końca.zak roku2014 15 066 Jednak nim uczniowie otrzymali świadectwa, wzięli udział we Mszy Świętej w kościele, a następnie już w szkole Pani Dyrektor dokonała podsumowania naszej wspólnej pracy. Dowiedzieliśmy się, jak poszczególne klasy wypadły w nauce, którzy uczniowie z poszczególnych klas okazali się najlepsi i otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Rozdano także dyplomy z wielu dziedzin: za osiągnięcia w sporcie za pracę w samorządzie, za czytelnictwo, udział w konkursach językowych, plastycznych i przyrodniczych. Uroczystość zakończył występ uczniów najstarszych klas, mogliśmy podziwiać wręczanie medali Szóstakom za ich szczególne osiągnięcia m.in. za: słowiczy głos, uśmiech nawet w pochmurne dni, świetne wyczyny sportowe, naukowe, gadatliwość czy też nienaganny kształt grzywki. zak roku2014 15 110Ostatnim punktem programu było przekazanie klasie V klucza do szkoły, kaganka oświaty oraz pałeczki, by mogli oni godnie reprezentować wszystkich uczniów w kolejnym roku szkolnym.

W godzinach popołudniowych odbyła się dodatkowa uroczystość zakończenia szkoły przez uczniów klasy VI – komers. Uczniowie wraz z rodzicami zaprosili nauczycieli i pracowników szkoły na wspólną zabawę pożegnalną. Zobaczyliśmy specjalnie przygotowany program artystyczny zawierający wiersze i sentymentalne piosenki, a także śmieszne przedstawienie o ,,Czerwonym Kapturku ‘’ w gwarze śląskiej. Podsumowując klasa VI podziękowała wszystkim za wiedzę i serce!

Dziękujemy wszystkim za ten rok szkolny! 
Życzymy miłego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!

SPORT

Wydarzenia sportowe znajdziesz pod zakładką "OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE" lub KLIKNIJ TUTAJ

Wycieczka klasy 4

img 0574W dniach 16-17 czerwca uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Seroczyńską i p. Andrzejem Malecko pojechali na dwudniową wycieczkę w Góry Opawskie, jeden z najpiękniejszych zakątków Opolszczyzny.

Na uczestników czekało wiele atrakcji turystycznych... pierwsza to: podróż pociągiem :) kolejną był nowoczesny szynobus :) i na końcu autobus, którym w końcu dotarliśmy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Pokrzywnej.

Z niecierpliwością już pierwszego dnia udaliśmy się w góry, aby zdobyć...

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 4

Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

ang20 maja 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Poniszowicach odbył się IV Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej „Let’s sing” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzińcu pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: solistów i zespołu wokalnego, a uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych w kategoriach wiekowych klas 1-3 i 4-6 oraz uczniowie gimnazjum. Uczennice klasy ISzkoły Podstawowej w Poniszowicach zajęły I miejsce w kategorii zespołu wokalnego. Nasz zespół tworzyły: Daria Bieniek, Izabella Flak, Kamila Hajdun, Nikola Piechuta, i Oliwia Wyciślok. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę z repertuaru dziecięcego: "The bus song”. W kategorii solistów i zespołów wokalnych (klasy 4-6) III miejsce zdobyła Natalia Warmons z klasy V, która zaśpiewała piosenkę Kings of Leon: "Use somebody". Paulina Materla i Marta Stolorz z klasy VI otrzymały wyróżnienie. Wystąpiły z piosenką Miley Cyrus: "Wrecking ball". Laureaci festiwalu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

V Gminny Turniej Matematyczny

mat28 maja 2015r. w siedzibie OSP w Pławniowicach odbył się V Gminny Turniej Matematyczny. Wzięli w nim udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych z terenu gminy Rudziniec. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marek Flak z kl. IV, Wiktoria Orłowska z kl. V i Jakub Gniecki z kl. VI. Występ naszych uczniów należy uznać za udany. Wiktoria Orłowska w swojej kategorii wiekowej zajęła II-gie miejsce, a Marek Flak w kategorii klas czwartych miejsce I-sze.

Gratulujemy !

Konkurs Recytatorski

polniemXV   Edycja Gminnego Dwujęzycznego Konkursu Recytatorskiego klas I- III odbyła się 30.04.2015r. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkól naszej gminy. Uczestnicy mieli do zaprezentowania wiersz i prozę, regułą było to, że każdy utwór musiał być przedstawiony w innym języku – polskim lub niemieckim. Uroczystość przebiegała w naszej nowej hali sportowej, piękne dekoracje z bajki ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”- sprawiły, iż wszyscy czuliśmy się nietypowo i odświętnie, a w sali fruwały dziesiątki motyli przeplecionych wiosennymi promieniami słońca...

Czytaj więcej: Konkurs Recytatorski

Dzień Unii Europejskiej

unia11 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Poniszowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Unii Europejskiej (9 maja). Akademię rozpoczęto odśpiewaniem przez wszystkich uczniów hymnu Unii Europejskiej „Ody do radości”. Uczniowie klasy V przybliżyli wszystkim wiedzę związaną z poszczególnymi krajami Unii Europejskiej w inscenizacji „Wycieczka po Europie”. W interesujący sposób zobrazowali cechy charakterystyczne i symbole danego kraju Unii Europejskiej.

Konkurs Recytatorski

niemVII Międzygminny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Josepha von Eichendorffa przebiegł dla naszej szkoły niezwykle pomyślnie! Uczeń kl. II Dastin Świerkosz oraz uczennica kl. V Natalia Warmons – oboje w swych kategoriach zajęli II miejsce, a uczeń kl. VI Jakub Gniecki zdobył wyróżnienie. Równie dzielnie reprezentowała nas uczennica kl. V Martyna Klich. Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy