Rok szkolny 2016/2017

WAKACJE :)


WAKACJE!!! to taki czas który uczniowie podczas roku szkolnego kochają NAJBARDZIEJ (no może jeszcze przerwy i ferie). My nauczyciele oświadczmy że od 27czerwca nie musicie chodzić do szkoły przez całe DWA MIESIĄCE!!! (z góry za podziękowania DZIĘKUJEMY) i życzymy: UPALNYCH, WYMARZONYCH WAKACJI. Radosnego i beztroskiego wypoczynku! ale... nie zapominajcie o zdrowiu i bezpieczeństwie!!! (i wracajcie zdrowo we wrześniu) ADMINISTRATOR

Get Adobe Flash player

Odwiedziło nas:

1633965
dziś
wczoraj
w tygodniu
w poprzednim tygodniu
w miesiącu
w poprzednim miesiącu
od początku
333
1921
9251
1611311
51022
62932
1633965

Twoje IP: 54.198.244.0
Server Time: 2017-07-28 04:33:59

Gościmy:

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Warto zobaczyć:

Aktualności

koobrzeg 90Klasa trzecia od 27 maja do 10 czerwca 2017r. przebywała w Sianożętach na Zielonej Szkole, razem ze swoją wychowawczynią Gabrielą Konowoł, a także z Paniami : Agatą Gmyrek i Dorotą Woszek.                  

Nadrzędnym celem wyjazdu był walor profilaktyczno – zdrowotny. Uczniowie codziennie aktywnie spędzali czas na plaży poprzez zajęcia sportowo- rekreacyjne, spacery brzegiem morza lub zabawy w piasku. Istotnym elementem pobytu były trzykrotne zajęcia na basenie w Aqua Parku w Ustroniu Morskim, które przyniosły dzieciom wiele radości. Mając również na uwadze edukacyjny charakter Zielonej Szkoły uczniowie uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczo-przyrodniczych:

•          zwiedzanie Kołobrzegu oraz Muzeum Oręża Polskiego

•          rejs statkiem po zatoce,

•          zwiedzanie latarni morskiej w Gąskach.

Zorganizowano także wycieczki o charakterze kulturowym, wychowawczym i rekreacyjnym:

•          Wioska Indiańska w Zieleniewie

•          Western Park w Ustroniu Morskim

•          Śladami Hobitta w Sierakowie Sławieńskim

Dzieci miały zapewnioną opiekę i różnorodne zajęcia, bogaty wachlarz atrakcji i rozrywek w postaci dyskotek, konkursów z nagrodami oraz ogniska. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach dydaktycznych. Niesamowitą lekcję historii przeżyli uczniowie w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, gdzie pod opieką przewodnika pogłębiali swoją wiedzę na temat historii broni. Lekcja przyrody odbyła się w mini zoo   w Zieleniewie, podczas której uczniowie mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt i poznać ich cechy oraz zwyczaje. Wyjazd dzieci był również idealną okazją do nauki samodzielności oraz odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona Szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację zespołów klasowych i nawiązaniu znajomości międzyszkolnych. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw. Pogoda także nam sprzyjała, mogliśmy kilka razy pomoczyć się w morzu, a peleryny przeciwdeszczowe były tylko raz użyte. Przy tej okazji chcę podziękować pani Dorocie Woszek za cenną pomoc w opiece nad naszymi dziećmi. Pełniła ona rolę naszej ,,pielęgniarki”, która troszczyła się o wszystkie dzieci oraz dorosłych, którzy potrzebowali pomocy. Zostawała też z dziećmi, które się źle poczuły i nie mogły z nami jechać lub pójść. W różnych sytuacjach mogłam liczyć na jej wsparcie. ”Piękne podziękowania kieruję także dla pani Agaty Gmyrek za jej pomoc, profesjonalne prowadzenie zajęć oraz zabaw integrujących. Była naszym fotografem, a także dbała o to, aby nasze dzieci utrzymywały porządek w szafach, półkach i pokojach. Pod koniec Zielonej Szkoły zrobiła podsumowanie ,,Konkursu Czystości” i wręczyła zwycięzcom dyplomy, a także pamiątkowe upominki. Pani Agata przygotowała wszystkim trzeciakom płytki z pełną dokumentację zdjęciową z pobytu na Zielonej Szkole. Trzeciaki z Zielonej Szkoły wróciły zadowolone i szczęśliwe.

Więcej zdjęć w FOTO GALERII!

PR

 

Mamy oficjalne wyniki klasyfikacji Igrzysk Młodzierzy Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej chłopców.

 

Ostatecznie sklasyfikowani zostaliśmy na 9 miejscu w województwie! ponieważ przegraliśmy półfinały z Mistrzami Śląska! 

 

Jeszcze raz gratulujemy naszym chłopcom  sukcesu!!!

dscf7200

 

23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Pierwszym wydarzeniem tego dnia była Msza Święta, którą odprawił ksiądz proboszcz Jan Palus. Kolejnym punktem uroczystości była podniosła akademia,  podczas  której najlepsi uczniowie odebrali nagrody książkowe, dyplomy oraz świadectwa z czerwonym paskiem.  

Cała uroczystość miała charakter pożegnalny. Żegnaliśmy piękny i owocny rok szkolny, trzecioklasiści rozstawali się z edukacją wczesnoszkolną i swoją pierwszą wychowawczynią panią Gabrielą Konowoł, szóstoklasiści zaś ze wszystkimi – opuszczają mury naszej szkoły, by od września rozpocząć naukę w klasie VII.  

 

Wszystkim uczniom gratulujemy odniesionych sukcesów, wspaniałych świadectw i życzymy udanych oraz niezapomnianych wakacji!

Zobacz zdjęcia naszych najlepszych uczniów w FOTO GALERII

 

wyc kl2W dniu 12 czerwca przedszkolaki z Poniszowic oraz klasy drugie wyjechały na wycieczkę w Beskid Śląski. Oprócz dobrych humorów zapakowali drugie śniadania, spore zapasy napojów i ruszyli na podbój gór! Kiedy autokary zawiozły nas do Ustronia nasze kroki skierowaliśmy do niesamowitego miejsca – do Leśnego Parku Niespodzianek. Na samym wejściu powitał nas dużych rozmiarów Troll, który jednak okazał się całkiem miłym osobnikiem i zaprosił nas dalej… Idąc wyznaczonymi ścieżkami spotkaliśmy ciekawe zwierzęta np. świnki zwisłobrzuche, dziki, jenoty, muflony czy sarenki. Zobaczyliśmy także wolierę bażantów, sowiarnię i sokolarnię, przy której to byliśmy uczestnikami wyjątkowego widowiska – pokazu lotów ptaków drapieżnych. Pokaz ten wzbudził wiele zachwytu i dostarczył niesamowitych emocji. Podążaliśmy ścieżką edukacyjną, ścieżką drapieżników, aleją bajkową oraz ścieżką widokową. W samym centrum Parku odpoczęliśmy przy pysznej kiełbasce z grilla czy frytkach. Nie obyło się bez deseru – mianowicie pysznych lodów! Po takim relaksie uczestniczyliśmy z ochotą w Ptasim Weselu, zrobiliśmy zakupy „ na pamiątkę”, oraz spożytkowaliśmy resztki energii na rozbudowanym i bezpiecznym placu zabaw. Radośni, uśmiechnięci, ale i trochę zmęczeni wróciliśmy pod szkołę, gdzie czekali nasi rodzice. To była przygoda i edukacja dla wszystkich uczestników!

wp 20170609 21 18 15 proUczniowie klasy VI wraz ze swoją wychowawczynią p. Aleksandrą Seroczyńską 9 czerwca 2017 r. nocowali w szkole z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego i opuszczenia szkolnych murów. Nocleg miał miejsce w sali fitness, gdzie zorganizowano podczas imprezy karaoke, noc filmową oraz w hali sportowej – rozgrywki. Wieczór rozpoczął się oczywiście na sportowo :) piłka nożna i piłka ręczna górą!! Na kolację uczniowie zjedli pizzę. Później odbyło się karaoke, następnie film na wielkim ekranie, leżakując na materacach. Impreza przeplatana była ciągłymi rozgrywkami sportowymi :)))))
Równo o północy rozpoczęła się kolejna atrakcja, czyli 13 urodziny Denisa!!! :) Koleżanki i koledzy odśpiewali tradycyjne „Sto lat”, złożyli życzenia i zostali poczęstowani przepysznym tortem :)))
Nocnym rozmowom nie było końca. Niewielu uczniów spało tej nocy ;) Zmęczeni ale przepełnieni wrażeniami rano opuszczali szkolne mury... „Do widzenia przyjaciele, wspólnych lat mieliśmy tu wiele...” zaśpiewali uczniowie :) Wszyscy mają nadzieję, że nocleg w szkole uda się jeszcze kiedyś powtórzyć..

Ps. Pani Ilona Miozga i pani Klaudia Smolka były opiekunkami tej nocy – serdecznie raz jeszcze dziękujemy za pomoc i wsparcie :) a mamie Denisa - pani Beacie Piechuta za wspaniałą niespodziankę urodzinową!!!

Więcej zdjęć w FOTO GALERII

 

ang

 

Dnia 8 czerwca 2017 roku w Kleszczowie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas 4-6. Do konkursu przystąpiło siedem szkół z gminy Rudziniec. Pierwszy etap (pisemny) sprawdzał znajomość słownictwa i struktur gramatycznych. Spośród osiemnastu uczestników wyłoniono sześciu, którzy przystąpili do półfinału (część ustna). Odpowiadali na pytania dotyczące kultury Wielkiej Brytanii i dodatkowo tłumaczyli wylosowane słowa. Do finału przystąpiło trzech najlepszych uczestników- w tym Mateusz Obłonczek z naszej szkoły! Ten etap wymagał od nich wykazania się umiejętnością konstruowania wypowiedzi w języku angielskim; wypowiadali się na trzy wylosowane tematy.

I udało się – Mateusz Obłonczek zdobył I miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

nocNoc bibliotek to ogólnopolska akcja, która promuje czytelnictwo oraz jednoczy czytelników, pozwala im na poznanie się i wspólne spędzenie czasu. Hasło tegorocznej Nocy Bibliotek brzmiało: „Czytanie porusza!”. 

  Nasi uczniowie z dużym entuzjazmem wzięli udział w tej akcji. W piątkowy wieczór zamiast spać, przyszli do szkoły. Czytali książki, prezentowali fragmenty swoich ulubionych utworów, słuchali ze zrozumieniem oraz odpowiadali na szereg pytań dotyczących znajomości różnych tekstów literackich. Na dobranoc -już po północy - uczniowie obejrzeli film. Po projekcji młodsi czytelnicy zasnęli, a dla starszych i najwytrwalszych miłośników książek Noc Bibliotek trwała do świtu…     

  Nocowanie w szkole dostarczyło niezapomnianych wrażeń! Dla wszystkich uczestników była to fascynująca przygoda i zapewne wielu chętnie by ją powtórzyło.  

20170529 12561029 i 30 maja pojechaliśmy na wycieczkę. Mieliśmy zamiar pozwiedzać baaaardzo dużo i zrealizowaliśmy to w 100%.

Ale po kolei... z pod szkoły po pożegnaniu wszystkich zebranych :) ruszamy do Krakowa. Trasa mija szybko i miło. Po dwóch godzinach jesteśmy u smoka :). Kraków zwiedzamy "Trasą Królewską" jak na "królów" przystało... Smok, Wawel, Planty, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Brama Floriańska, Barbakan. No było co chodzić i wrażeń niemało. Trochą zmęczeni upałem i zwiedzaniem, lecimy na nocleg do Ojcowa. 

Drugi dzień typowo "Jurajski"... zaczynamy od Groty Łokietka (dla niewtajemniczonych... to taka jaskinia :) ) SUUUPER! tylko trochę zimno. Jak zawsze w jaskini  +7 a na zewnątrz około 28. Ale mamy ciepłe bluzy! jesteśmy przygotowani na wszystko! jak prawdziwi turyści. 20170530 165539Po jaskini, schodzimy szlakiem przez Bramę Krakowską, Źródełko Miłości :) na Ruiny Zamku w Ojcowie. Po zwiedzaniu znajdujemy naszego busa i jedziemy do Pieskowej Skały. Tutaj zwiedzamy pałac i schodzimy pod Maczugę Herkulesa. No jak by inaczej :) Głodni i zmęczeni jedziemy coś zjeść (choć mieliśmy się odchudzać ale... co tam zaczniemy od jutra ). Na niebie zaczynają pojawiać się coraz bardziej niepokojące chmury. Ale nie odpuszczamy! Jedziemy na Zamek w Ogrodzieńcu. Jest pięknie... piękne widoki, słoneczko i wędrówki po ruinach raz w górę, raz w dół.

Niestety ale niebo coraz ciemniejsze i z daleka słychać pomruki burzy. Jeszcze tylko sala tortur :) no i obiecane atrakcje: tor saneczkowy, dom strachów, szybkie lody i wracamy do autokaru. Ruszamy i... zaczyna padać :) ale teraz już może!

Super przygoda z super dzieciakami!

PS. albo młodszą młodzieżą! bo oni nie lubią terminu dzieciaki :)

Więcej zdjęć w FOTO GALERII  Uwaga!  tam jest kilka stron ze zdjęciami (jak zawsze) i najlepiej na dole strony włączyć w okienku POKAŻ: opcję WSZYSTKO. Miłego ogladania :)

 

kon mat

 

16 maja 2017 r. w sali OSP w Pławniowicach odbyła się siódma już edycja Gminnego Turnieju Matematycznego. Celem turnieju było rozbudzenie zainteresowania matematyką, rozwijanie zdolności, wiedzy i umiejętności uczniów.. Bardzo dobrze poradził sobie z rozwiązywaniem zadań matematycznych reprezentant naszej szkoły Marek Flak, który w kategorii klas VI-tych zajął III-cie miejsce.

Gratulujemy !

ang119 maja 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Poniszowicach odbył się Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej: „Let’s sing” zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzińcu pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec. Patronat honorowy: Śląskie Kuratorium Oświaty - Delegatura w Gliwicach.

W konkursie udział wzięli soliści i zespoły wokalne. Uczestnikami byli wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych w kategoriach wiekowych klas 1-3 i 4-6 oraz uczniowie gimnazjum.

Uczestnicy z ZSP w Poniszowicach odnieśli znaczące sukcesy podczas festiwalu.

Czytaj więcej: Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

ort

 

W dniu 15.05.17r. w Szkole Podstawowej w Kleszczowie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 24 uczniów klas IV-VI. Naszą placówkę reprezentowali: Mateusz Obłonczek, Dawid Matwiejuk oraz Kinga Raszka. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na napisaniu dyktanda. Jego celem było wyłonienie Gminnego Mistrza Ortografii. Nie było to łatwe zadanie, gdyż uczniowie prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom. Nasz uczeń Dawid Matwiejuk pokonał 22 uczestników i zdobył tytuł Wicemistrza Ortografii.  W dalszym etapie turnieju odbywały się konkurencje grupowe, które miały wskazać Mistrzowską Szkołę. Uczniowie pracowali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, walcząc o każdy punkt. Okazało się, że dzieci mają szeroką wiedzę z zakresu ortografii i potrafią znakomicie współpracować w grupach. Po przeprowadzeniu kilkunastu konkurencji udało się wyłonić trzy najlepsze reprezentacje - wśród nich, na drugim miejscu, znalazła się drużyna naszej szkoły.

Gratulujemy całej naszej ortograficznej drużynie!

12 maja 2017r. w Oddziale Szkolno-Przedszkolnym w Poniszowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Unii Europejskiej (9 maja), która została połączona z dniem postaci z baśni i bajek. UE1Uczniowie poszczególnych klas przebrali się za swoich ulubionych bohaterów książkowych. Akademię rozpoczęto odśpiewaniem przez wszystkich hymnu Unii Europejskiej: „Ody do radości”. Uczniowie klasy V, przebrani za baśniowe postaci, reprezentujące poszczególne kraje przybliżyli wszystkim wiedzę związaną z krajami Unii Europejskiej w inscenizacji „Baśniowa Europa”. W interesujący sposób przedstawili najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych krajów; opowiadali też z czego słyną i dlaczego warto je odwiedzić. Następnym punktem programu była prezentacja multimedialna na temat wybranych krajów europejskich, ich symboli, miejsc godnych zobaczenia i zasłużonych osób. Dodatkowo uczniowie mieli okazję...

 

Czytaj więcej: Dzień Unii Europejskiej

To już 17 raz  -  w naszej szkole spotykają się najmłodsi i zdecydowanie najlepsi  recytatorzy z gminy, aby na tle fantazyjnej scenerii wprowadzić nas w świat Poezji i Prozy polsko – niemieckiej. polniemW Gminnym Dwujęzycznym Konkursie Recytatorskim klas    I – III pod patronatem Wójta Gminy, który odbył się 11 maja 2017 r. wzięło udział 14 recytatorów z 6 szkół. Odważni, niemal bez tremy – z ogromną pewnością siebie artyści reprezentowali przygotowane 2 utwory (poezja i proza).

 Po zmaganiach recytatorów Jury w składzie: p. Danuta Czok – przewodnicząca,  p. Czesława Styś – Kaźmierska,  p. Sabina Wiechoczek,  p. Barbara Walczak musiało się uporać z wyłonieniem laureatów. A nie było to łatwe zadanie! Lista laureatów uplasowała się następująco:

       I miejsce – Anna Tkocz   (SP Pławniowice)

     II miejsce  ex – Aniela Kurpierz   (SP Rudziniec)

     II miejsce ex – Marta Haba   (SP Chechło)

    III miejsce - Paulina Ziubrzycka   ( ZSP  Poniszowice)

Komisja wyłoniła również 2 wyróżnienia: Oliwia Jacek – ZSP w Poniszowicach i Klaudia Hluchnik – SP Pławniowice

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY

Czytaj więcej: Gminny Dwujęzyczny Konkurs Recytatorski klas I – III

PRdekPo wygranych rozgrywkach: gminnych, powiatowych, rejonowych 10 maja pojechaliśmy na PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI w PIŁCE RĘCZNEJ Chłopców. Turniej rozgrywał się na hali Pogoni Zabrze. W naszej grupie są drużyny zwycięskie rejonów Północnego (Tarnoskich Gór) i Zabrzańskiego. No i my zwycięzcy rejonu Gliwickiego. Nasi przeciwnicy to drużyny ze Szkół Mistrzostwa Sportowego.

Pierwszy mecz gramy z Lublińcem. Walka bardzo wyrównana, bramka za bramkę z przewagą naszych chłopców. Ale niestety brak skuteczności, głównie pod koniec meczu i przegrywamy dwoma bramkami. Smutek na twarzach i mały zawód. Ale cóż kiedyś trzeba przegrać. Kolejny mecz to walka z kilkukrotnym Mistrzem Województwa i Polski czyli z gospodarzami: Pogonią Zabrze!. Drużyna gra na bardzo wysokim poziomie ale nasi uczniowie walczą do końca. Przegrywamy.

Zajmujemy trzecie miejsce w turnieju. Mimo porażki to Nasza drużyna zostaje wyróżniona w turnieju jako grająca na bardzo wysokim poziomie. Odbieramy gratulacje od organizatorów i trenerów Pogoni Zabrze i z wysoko uniesioną głową wracamy do szkoły aby dalej trenować :) 

 

JESTEŚMY WŚRÓD 12 NAJLEPSZYCH DRUŻYN w WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM. 

 

GRATULUJEMY naszym chłopcom sukcesu!

a zwycięzcom z Zabrza, powodzenia na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich! 

 

 

dscf6836W dniu 4 maja w murach naszej szkoły odbyła się po raz pierwszy w historii placówki niebywała uroczystość. Z okazji Dnia Strażaka zorganizowana została Sesja Historyczna dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Straż Pożarna w Gminie Rudziniec wczoraj i dziś”. Pomysłodawcą tego wydarzenia był pan Andrzej Frejno – Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Gliwicach. Natomiast organizatorem ZSP w Poniszowicach oraz pan Grzegorz Kamiński – historyk z zawodu i zamiłowania, który to przeprowadził dla wszystkich obecnych ciekawą prelekcję popartą prezentacją multimedialną na temat Świętego Floriana Patrona Strażaków oraz na temat zachowanych sikawek konnych z terenu Powiatu Gliwickiego. 

dscf6944

Pan Dawid Jacek opowiedział o dziejach straży pożarnej w Gminie Rudziniec. Wykłady oraz towarzyszące im wystawy i warsztaty pozwoliły niejednemu z zebranych usystematyzować swoją wiedzę i poszerzyć wiadomości. Przybyli goście mogli zobaczyć Wystawę sprzętu pożarniczego OSP Widów, Wystawę sikawek konnych z Powiatu Gliwickiego, modele i zabawki strażackie ze zbiorów Grzegorza Kamińskiego, a także wystawę pojazdów strażackich w miniaturze, czyli zabawki przynoszone przez najmłodszych uczestników Sesji Historycznej - naszych uczniów. Halę naszej szkoły zdobiły prace plastyczne wykonane przez ...

więcej zdjęć w FOTO GALERII 

Czytaj więcej:  „Straż Pożarna w Gminie Rudziniec wczoraj i dziś”

MajoweNa pierwsze majowe dni przypadają trzy państwowe święta: Międzynarodowe Święto Pracy, Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji, w piątek 28 kwietnia br., odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Program artystyczny na tę okoliczność przygotowała klasa 6. Uczniowie w przystępny sposób przedstawili młodszym kolegom genezę polskiej flagi oraz historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ponadto  recytowali wiersze okolicznościowe, śpiewali pieśni patriotyczne, a także ukazali znaczenie poszczególnych zdarzeń w historii naszej Ojczyzny. Ciekawą formą przybliżenia młodym widzom sensu obchodów majowych świąt była prezentacja multimedialna poświęcona tamtym wzniosłym wydarzeniom. Uroczystość przede wszystkim niosła przesłanie, że powinniśmy pamiętać o najważniejszych momentach w historii naszego kraju, bowiem naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.

 

dwa ognie27 kwietnia na naszej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Gminy Rudziniec w „Dwóch Ogniach klas 1-3". Nasza reprezentacja składała się tylko z uczniów klasy trzeciej. Przed zawodami dwu godzinny trening rzutów i chwytów. Ustalenie taktyki i zaczynamy.

Na turniej zgłosiły się reprezentację z sześciu szkół. Losowanie i gramy… nasi uczniowie przeważają szybkością i dokładnością.

Wszystkie mecze od pierwszego po finałowy wygrywamy zdecydowanie. Złote medale na szyjach Naszych młodych zawodników i kolejny puchar do kolekcji!

Rośnie młoda kadra do piłki ręcznej J.

GRATULUJEMY!

toszek

Uczennica kl.3 Oliwia Jacek, po eliminacjach gminnych, zakwalifikowała się do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego ,,Spotkania Zamkowe 2017”. Dzisiaj, 27 kwietnia 2017r. w Toszku, mieliśmy prawdziwą ,,ucztę” poezji i prozy w wykonaniu najzdolniejszych recytatorów z całego powiatu. Nasza Oliwka urzekła członków komisji, zgromadzonych słuchaczy i gości  niezwykłą subtelnością. Z przyjemnością słuchaliśmy w Jej wykonaniu wiersza A. Frączek ,,Stonoga”, a także fragmentu  baśni H.Ch. Andersena,, Dziecię Elfów” Oliwka otrzymała Wyróżnienie! za swoją interpretację i ogólne wrażenie artystyczne.

Serdecznie gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów w Krainie Poezji!

omnibusUczniowie klas 2a,2b oraz 3, przystąpili do udziału w Konkursie Wiedzy Uczniów klasy II – III ,,Omnibus” 2017r. Po etapach klasowym i szkolnym wyłoniliśmy mocną czołówkę. Największą ilość punktów uzyskał Paweł Czaja z klasy 2a oraz Michał Bieniek i Marcin Czaja    z klasy 3. W środę 26 kwietnia pojechaliśmy na finał tego konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej w Świbiu. Zadania konkursowe wprowadziłyby w zakłopotanie niejednego szóstoklasistę. Tym razem Michał Bieniek z kl.3 rozwiązał dobrze najwięcej zadań, a tym samym otrzymał największą ilość punktów. Całej trójce gratulujemy tak rozległej wiedzy, spostrzegawczości, refleksu i odwagi. Chłopcy otrzymali nagrody i piękne dyplomy, a także przekonali się o tym, że warto się uczyć!

ol mat

 

W dniu 25 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Gliwicach odbył się II etap ( powiatowy)  konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych pn. „MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA”.  Do tego etapu zakwalifikował się Marek Flak, uczeń klasy VI naszej szkoły. Uczniowie na tym etapie zmagali się z siedmioma ciekawymi zadaniami. Po komisyjnym sprawdzeniu rozwiązań okazało się, że Marek Flak  zakwalifikował się do FINAŁU tego konkursu. Gratulujemy !

Copyright © 2017 SP Poniszowice  Rights Reserved.